Linia nr 512 i 599 – zmiany w funkcjonowaniu od poniedziałku (31 stycznia)

Opublikowano: 22/01/2022

Zmiany w funkcjonowaniu linii 512 oraz 599
Nowa linia 598 (Kórnik - Szczytniki - Kamionki Nad Kople)
Korekta linii szkolnych Kamionki, Robakowo, Szczodrzykowo

Linia nr 512 – zmiana trasy od 31 stycznia (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg trasy)

FRANOWO - … - Koninko/Telewizyjna – Koninko/Pisarska – Szczytniki/Wspólna – Szczytniki/Mostowa - (wyznaczone kursy: Szczytniki/Jeziorna – Kamionki/Mostowa - nawrót na tymczasowej pętli przy ul. Wilczej – Kamionki/Mostowa – Szczytniki/Jeziorna) – Koninko/Lazurowa – Koninko/Radiowa - Borówiec/Radiowa - Borówiec/Poznańska – Borówiec/Główna – Kamionki/Poznańska - KAMIONKI/PĘTLA

Wjazdy na tymczasową pętlę przy ul. Wilczej w Kamionkach (pętla przy kościele) – w dni robocze będą realizowane na kursach porannych ( do Poznania) oraz popołudniowych  (z Poznania w kierunku Kamionek), tak żeby zapewnić dzieciom dojazd do szkoły w Krzesinach. W soboty wjazdy będą realizowane na kursach porannych (do Poznania) oraz popołudniowych  (z Poznania w kierunku Kamionek). W niedziele i święta w godzinach porannych nie będą realizowane wjazdy na pętlę przy ul. Wilczej w Kamionkach. Pozostałe kursy będą funkcjonowały tak, jak w soboty.

Autobusy linii nr 512 nie będą wjeżdżały na przystanek przy  szkole  w Kamionkach.

Z użytkowania wyłączony będzie przystanek: Koninko/Granatowa, natomiast przystanek Kamionki/Nad Kople zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wilczą w Kamionkach.

Linia nr 599 zostanie skrócona do przystanku Kamionki/Pętla.

Utworzona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr. 598 ( Kórnik Pl.Niepodległości - Kamionki Nad Kople) która rozpocznie bieg przy tymczasowej pętli przy ul.Wilczej (Kamionki Nad Kople) i będzie kursować przez Szczytniki, Koninko, Gądki PKP do Kórnik Pl. Niepodległości. Wybrane kursy będą wjeżdżać do Żernik.

Przebieg zmodyfikowanej linii 512 i 599 oraz nowej linii 598 prezentują poniższe grafiki.

Informujemy również o korekcie rozkładu jazdy linii szkolnych dowożących dzieci do placówek oświatowych w Kamionkach, Robakowie oraz Szczodrzykowie - informacje dostępne w sekretariatach szkół.

IMG 68211598 599